• Kalendarze parafialne

  Po raz pierwszy przygotowaliśmy kalendarz parafialny na 2018 rok. Kalendarz zawiera zdjęcia wnętrza naszej świątyni oraz jej otoczenia. Stanowi on swego rodzaju album parafialny. Rozprowadziliśmy około 300 sztuk. Uzyskany dochód został przeznaczony w całości na dożywianie dzieci umierających z głodu w Afryce w ramach fundacji Fabryka Dobra Szymona Hołowni.  

  Czytaj dalej

 • Przyjęcie nowych Braci

  Miło nam poinformować, że parafialna grupa Rycerzy Kolumba powiększyła się o dwóch nowych Braci. Cieszymy się się z faktu, że jest nas więcej, a nowym Braciom życzymy radości i satysfakcji z podejmowanych dzieł miłosierdzia.

  Czytaj dalej

 • Paczki na Święta Bożego Narodzenia

  W ostatnim tygodniu adwentu przeprowadziliśmy zbiórkę żywności, aby choć trochę pomóc najuboższym parafianom w wyjątkowym czasie Świąt Bożego Narodzenia. Paczki trafiły do siedmiu rodzin. Jednocześnie dziękujemy tym wszystkim, którzy otwarli swe serca i odpowiedzieli na nasz apel.    

  Czytaj dalej

 • Zbiórka artykułów szkolnych

  W sierpniu br. przeprowadziliśmy zbiórkę artykułów szkolnych dla dzieci i młodzieży naszej parafii będących w trudnej sytuacji materialnej. Ilość zebranych przyborów szkolnych pozwoliła na przygotowanie dziesięciu wyprawek, które przekazaliśmy potrzebującym. Pragniemy serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel i przyłączyli się do akcji.

  Czytaj dalej

 • Czas mocy i łaski – peregrynacja figury świętego Michała Archanioła

  Spokój, spokój, aż tu nagle wielkie poruszenie! Spokojne życie naszej wspólnoty parafialnej ulega nagłemu przyspieszeniu. W niedzielę, 14 maja o godzinie 19.30 gromadzimy się na modlitewnym czuwaniu przed kościołem, oczekując przyjazdu figury Wodza Niebiańskich Zastępów – św. Michała Archanioła. Nagle dociera do na informacja, że Michał Archanioł dojedzie z opóźnieniem. W jeszcze większym skupieniu i

  Czytaj dalej

 • Peregrynacja obrazu Świętej Rodziny

  W kwietniu 2016 roku gościliśmy w naszej parafii obraz Świętej Rodziny. Niech jego nawiedzenie w naszej wspólnocie będzie okazją do spojrzenia na życie Rodziny z Nazaretu, by z pomocą łaski Bożej próbować czynić własne rodziny na jej wzór.

  Czytaj dalej

 • Wystawa „Z Janem Pawłem II w obronie życia człowieka”

  W związku z obchodzonymi w marcu Narodowym Dniem Życia oraz Dniem Świętości Życia przygotowaliśmy wystawę pt. „Z Janem Pawłem II w obronie życia człowieka”. Dni te są doskonałą okazją do refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych, społeczeństwa i opinii publicznej za ochronę i budowanie szacunku dla życia ludzkiego. Wystawa składała się z 19 plansz przedstawiających m.in.

  Czytaj dalej

 • Droga Krzyżowa

  Czas Wielkiego Postu, to czas wyciszenia i refleksji o bezgranicznej miłości Jezusa Chrystusa wobec nas. Jego męczeńska śmierć na krzyżu w obliczu ogromu cierpienia są niczym wobec przemiany jakiej Bóg Ojciec dokonał w swoim Synu: przemiany zmartwychwstania. O dobre owoce tej przemiany w naszym życiu modlili się w piątek 11 marca 2016 roku Rycerze Kolumba.

  Czytaj dalej

 • Zbiórka makulatury

  Rycerze Kolumba zebrali prawie 400 kg makulatury. Przychód z jej sprzedaży (120 zł.) przekazano Salwatoriańskiemu Referatowi Misji Zagranicznych na budowę szkoły w Manili. Z tego miejsca pragniemy podziękować wszystkim, którzy wsparli naszą akcję.    

  Czytaj dalej

 • Zbiórka żywności

  Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia Rycerze Kolumba przeprowadzili zbiórkę żywności. Paczki z żywnością przekazaliśmy rodzinom naszej parafii oraz osobom samotnym w trudnej sytuacji materialnej. Za okazaną dobroć składamy serdeczne Bóg Zapłać.  

  Czytaj dalej

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Close