2 października 1881 roku, mała grupka mężczyzn spotkała się w piwnicy Kościoła Najświętszej Marii Panny na alei Hillhouse w New Haven, stanie Connecticut w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Z inicjatywy proboszcza, 29-letniego księdza Michaela McGivneya, mężczyźni ci założyli stowarzyszenie bratnie, które później stało się największą w świecie katolicką, rodzinną organizacją bratnią. Znajdowali oni siłę w solidarności, poczucie bezpieczeństwa w jednomyślności i wspólnemu oddaniu się świętej sprawie: przysięgali bronić swojej rodziny, wiary i ojczyzny …

whitneyfmjm

Kamieniem węgielnym działalności Zakonu Rycerzy Kolumba jest jego wierność Kościołowi Katolickiemu i jego misji.

Zasady miłosierdzia, jedności i braterstwa utwierdzają nas w przekonaniu, że wiara bez uczynków jest martwa.

Ochrona ludzkiego życia

Rycerze Kolumba są dumni ze swojej nieugiętej postawy w kwestii obrony życia. W zgodzie z nauczaniem Kościoła Katolickiego, Zakon występuje w obronie życia ludzkiego od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. Jednym z najważniejszych celów do których dąży Zakon, jest stworzenie nowej „kultury życia”, w której każde życie ludzkie będzie przyjmowane z radością, szanowane i chronione przez prawo.

Działalność charytatywna Zakonu

Historia osiągnięć w działalności charytatywnej świadczy o zaangażowaniu Rycerzy Kolumba w życie społeczne. Rycerze działają społecznie w wielu programach i inicjatywach podjętych dla wspólnego dobra.

Zaangażowanie społeczne, w duchu wartości chrześcijańskich, jest wyróżniająca cechą Rycerzy Kolumba, którzy swoje talenty i czas poświęcają służbie Kościołowi, lokalnej wspólnocie, rodzinie, młodzieży i braciom Rycerzom.

Poparcie dla Kościoła

Od momentu założenia w 1882 roku, jednym z głównych zadań Rycerzy Kolumba było wspieranie Kościoła Katolickiego.

Poparcie dla Watykanu

Rycerze Kolumba wspierają Kościół Katolicki na wiele sposobów, między innymi finansując różne ważne projekty Watykanu.

Wspieranie powołań

Wspieranie powołań do kapłaństwa i życia zakonnego stanowi jedno z najważniejszych celów Rycerzy Kolumba.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Close